Arena Wspinaczkowa Makak

Zamiłowanie do sportu i eksperymentowania z dziedzinami, które do tej pory były nam obce zaprowadziło nas do spędzenia sobotniego poranka w Makaku.

Arena Wspinaczkowa Makak to imponujących rozmiarów przestrzeń, gdzie mniej i bardziej zaprawieni w bojach wspinacze trenują swoje umiejętności na przygotowanych ściankach. Nasze są raczej znikome, ale nie zraził nas ten fakt do tego by spróbować.

_MG_7264

Ścianki są pokaźnych rozmiarów i pierwszy rzut oka przyprawiły nas o przyspieszone bicia serce.

Gdy robimy coś we dwie wiemy, że zawsze odwaga jednej udzieli się drugiej więc i tu nie doszło do aktów paniki.

_MG_6710

Przez przemiłego Mateusza – pracującego w Makaku – zostałyśmy poinstruowane jak działa i w jaki sposób obsługiwać autoasekurację.

_MG_6722

Dzięki autoasekuracji można przyjść na ściankę samemu i wspinać się bez potrzeby asysty drugiej osoby. Silnik zamontowany pod sufitem pozostawia nasza linę delikatnie napiętą, a kiedy mamy dość lub osiągnęliśmy szczyt danej trasy odpychamy się delikatnie stopami od ścianki, a kołowrotek na górze w zwolnionym tempie opuszcza nas na ziemię. Nie musimy chyba dodawać, że była to jedna z przyjemniejszych rzeczy, która dostarczyła nam sporo śmiechu.

Następnym krokiem jest nauka wzajemnej asekuracji, ale to zostawiłyśmy sobie na następny raz. Sama ścianka zbudowana jest dość intuicyjnie. Numerami oznaczony jest stopień trudności trasy, a kolory uchwytów wyznaczają jej bieg.

Jednorazowa opłata za wejście to 25 zł lub z ulgą 20 zł bez limitu czasowego. W czasie off-peak – od poniedziałku do piątku od 9:00 do 16:00 – za wejście zapłacicie 15 zł lub 10 zł z ulgą.

Poza ścianką jest też wyznaczona część do ćwiczeń nad siłą, koordynacją ruchową i równowagą. Dla dzieci jest mini ścianka z podłożonymi materacami, a w weekend prowadzone są dla nich zajęcia.

_MG_7219

Wizyta w Makaku naładowała nas świetną energią na cały dzień, a uśmiech nie schodził nam z twarzy. Przełamałyśmy trochę lęków, miałyśmy dużo śmiechu i trochę się zmęczyłyśmy.

Zdecydowanie nie jest to nasza ostatnia wizyta tutaj 🙂

_MG_7006

Zalety:

  • Bardzo miła i profesjonalna obsługa
  • Miejsce przyjazne dzieciom i zwierzętom
  • Przystępne ceny
  • Najwyższa ścianka w Warszawie – 19m
  • Barek z przekąskami i piciem

Wady:

  • Dość daleko od centrum Warszawy
  • Na arenie jest dość chłodno

Sugerowany strój:

Długie, elastyczne spodnie

Top/T-shirt

Rozpinana bluza

Miękkie buty sportowe

Gumka do włosów i krótkie paznokcie 🙂

_MG_7028

Arena Wspinaczkowa Makak

Palisadowa 20/22, Warszawa

 Godziny otwarcia:

Pn-Pt 10:00-23:00

Sb-Ndz 9:00-22:00

Zdjęcia : Mateusz Nasierowski

Dziękujemy Cardio Bunny <3

Napisz komentarz