Bardziej Gastrobar

Bardziej Gastrobar to mały cocktail bar ukryty w uliczce Oleandrów, nieopodal kina Luna.

Wnętrze zrobione jest w konwencji steam punk’u czyli stylu opierającego się na fascynacji okresem świetności – kolei parowej.

Wszędzie pełno jest miedzianych rur, zegarów, zaworów, trybików i innych elementów, o których kompletnie nie mamy pojęcia. Lokal ma dwa poziomy – parter, gdzie znajduje się bar i antresolę z dodatkowymi miejscami do siedzenia. Mimo swych niewielkich rozmiarów, jest się tu w stanie zmieścić całkiem sporo ludzi. 

Menu koktajli stworzone jest przez Bartka Koniecznego i Adama Kolanowskiego, którzy zawsze obecni są za barem. Chętnie pomagają w wyborze i opowiadają szczegółowo o procesie tworzenia swoich kreacji.

Karta drinków podzielona jest na część stałą i sezonową. Jeśli któryś z sezonowych koktajli wyjątkowo zapadnie gościom w pamięć, zostaje przeniesiony do stałej karty.

Nam szczególnie posmakował Świat do góry nogami(28zł), robiony na Laproaig’u – bardzo dymnej w smaku szkockiej whisky – syropie z pędów sosny, biterze żywicznym i kwasie jabłkowym. Pyszny jet też Perdido(21zł) bazujący na porto z Southern Comfort i Beherovką. 

To co wyróżnia Bardziej Gastrobar to tutejsze menu jedzeniowe. Tapas tu podawany pozwala nie tylko przedłużyć naszą nieśmiertelność o kolejnego drinka, ale też bardzo smacznie się najeść. Klasyczne hiszpańskie przekąski kucharze z Bardziej traktują z dużym szacunkiem do tradycyjnych ich wersji ale jednocześnie nie boją się eksperymentować. Zjadłyśmy kalmary(18zł), tortille z aioli(13zł) i kaszankę zapiekaną z kozim serem(19zł). Jedzenie jest na tyle dobre, że chętnie przyjdziemy tu coś zjeść, nawet jeśli nie będziemy miały ochoty na alkohol.

_DSC7042

_DSC6973

Warto powiedzieć jeszcze dobre słowo o obsłudze. Wszyscy są bardzo komunikatywni i sprawiają, że dość szybko czujesz się jakbyś wpadał tam regularnie, mimo, że jesteś tu po raz pierwszy. Miłe uczucie. 

Dobrze zobaczyć, taki oświecony punkt między placem zbawiciel,a a mokotowem, gdzie nadal góruje gastronomiczne średniowiecze. 

_DSC7171

Bardziej Gastrobar

Marszałkowska 21/25 – wejście od ulicy Oleandrów

tel. +48 22 118 27 43

Godziny otwarcia:

Pon-Śr 16:00-24:00

Czw-Sb 16:00-01:00

Ndz 16:00-23:00

_DSC7248

Zalety:

  • Autorskie menu koktajli
  • Bardzo dobry hiszpańskie jedzenie
  • Ciekawy i przytulny wystrój
  • Kontaktowa obsługa

Napisz komentarz

Podobne wpisy