BELLA SKYWAY FESTIVAL

W tym roku po raz 8 w Toruniu był zorganizowany festiwal światła – Bella Skyway Festival.

DSC_7146

Najlepsi inżynierowie świetlni z całego świata są zapraszani do zaprezentowania swoich pomysłów w zabytkowych murach Torunia.

Festiwal ma łączyć naukę, sztukę i najnowsze technologie. Wykorzystywane są takie koncepcje jak mapping, kurtyny wodne, pokazy akrobacji samolotowych czy lasery. W sumie w tym roku stworzono dla zwiedzających 20 atrakcji!

Idąc z duchem czasu zorganizowano nawet polowanie na pokemony.

DSC_7140

Dla nas każdy powód, żeby pojechać do Torunia jest dobry ale na Bella Skyway czekałyśmy już od zeszłej edycji. W tym roku odbywał się on od 23 do 28 sierpnia.Trwa oczywiście tylko w godzinach nocnych – 20:30-24:00 – jednak nie przeszkadza to organizatorom w zgromadzeniu tłumów na ulicach. Od wnucząt po dziadków! Są wszyscy i wszyscy bawią się doskonale mimo kolejek, które mogą przy niektórych atrakcjach sięgać prawie 200 osób.

DSC_7552

Bardzo się cieszymy, że taki festiwal jest w Polsce. Życzymy jednak organizatorom dopracowania kwestii związanych z gastronomią. Oczywiste jest, że taki festiwal to masa turystów i zarobek dla wszystkich. Jednak jak możliwe jest, że żadna z miejscowych restauracji nie podaje jedzenia po 24:00 gdy kończą się pokazy a zgłodniali zwiedzający błąkają się po mieście szukając chociażby kebaba? Ten absurd mocno nas zaszokował. Zupełny brak wyobraźni czy biznesowego zmysłu u restauratorów i organizatorów imprezy. My – jako pewnie nie jedyni – wróciliśmy do domu szybciej niż byśmy chciały ze względu na jedzenie.

DSC_7210

Jeśli jednak zjecie przed wyjściem lub weźmiecie kanapki ze sobą, koniecznie zobaczcie Skyway. Warto przenieść się do tej niesamowitej, magicznej rzeczywistości choćby na jeden wieczór.

DSC_7116

Zdjęcia : MT

Napisz komentarz