Bohemia to miejsce, które zdaje się potwierdzać fakt, że dość łatwo jest zjeść wczesne śniadanie na Woli. Pierwsze wrażenie przywiodło nam na myśl niedawno odwiedzony przez nas Stixx. Całe szczęście dla Bohemii, podobieństwo skończyło się tylko na wystroju.

To, co rzuca się w oczy od wejścia to duże tanki z piwem i przedzielający salę regał z winem. Na końcu sali zaś jest na wpół otwarta kuchnia, gdzie można zobaczyć proces przygotowania części dań. Lokal jest bardzo jasny, jako że z trzech stron jest przeszklony.

Pan kelner, który nas obsługiwał był zaangażowany, miły a jednak trochę rozkojarzony. Pomylił się w kilku miejscach, ale reagował na uwagi z pokorą i uśmiechem. To zawsze dobrze wróży miejscu na przyszłość.

Menu śniadaniowe jest złożone z modułów. Goście wybierają sobie na przykład rodzaj podania jajek, dodatki i napój. Wszystko jest przedstawione graficznie w przejrzysty sposób.

Śniadania podawane są w efektownej formie, na drewnianych tacach. Niestety przy trzech śniadaniach, nie mieszczą się one na stole. Zamówiliśmy owsiankę z jabłkiem i cynamonem(19zł), jajka w szklance z bekonem(16zł) i jajecznicę z pomidorami(16zł). Jajka w szklance zdecydowanie wygrały. Owsianka była bardzo dobra, ale same jabłka w cynamonie przygotowane były wcześniej i trzymane w lodówce, więc niestety ich temperatura kłóciła się z gorącą, kremową owsianką.

20161202_wa_ll_bohemia_56

Co skradło serce to kawa Danesi, którą podają w Bohemii, a trudno ją spotkać w Warszawie. Bardzo miłe zaskoczenie.

Miejsce jest bardzo estetyczne, dopracowane i łatwo się w nim zasiedzieć. Zdecydowanie przybija Stixx’a jeśli chodzi o całe doświadczenie. Na pewno będziemy chciały wrócić tu wieczorem i spróbować regularnej karty. W niej zdają się królować dania z wołowiny, głównie burgery i steki.

20161202_wa_ll_bohemia_124

BOHEMIA

Al. Jana Pawła II 23

00-854 Warszawa

Godziny otwarcia

poniedziałek – czwartek 8-23

piatek 8-23

sobota 12-23

niedziela 12-22

 

20161202_wa_ll_bohemia_35

Zalety:

  • Bardzo przyjemny, jasny wystrój
  • Pięć rodzajów piwa z tanka
  • Duży wybór wina
  • Wczesna godzina otwarcia w tygodniu
  • Wady:

– Lekko rozkojarzona obsługa

Zdjęcia : Wojtek Affek

Napisz komentarz

Podobne wpisy