Po dość zwariowanej wizycie w Pinesce wróciłyśmy do spokojniejszego klimatu. Zawędrowałyśmy do BYĆ MOŻE. Miejsca, które pomimo, że wpisało się w mapę Warszawy blisko 3 lata temu, to nigdy nie było nam do niego po drodze.

20160607_WA_LL_pineska_336

Zastałyśmy imponująco wysokie, surowe wnętrze. Całość utrzymana jest w szarych barwach z dużą ilością drewnianych, rustykalnych akcentów. Mimo ascetycznej formy, od razu poczułyśmy się tu dobrze. Obsługa była przyjazna, czujna i uśmiechnięta a w tle leciała przyjemna muzyka.

Zaskoczyła nas wielkość menu, które jest dużo bardziej przepastne, niż w większości podobnych miejsc.

Obie mamy słabość do koziego sera, więc znowu jedna musiała pójść na ustępstwo, żebyśmy mogły lepiej zgłębić kartę. Stanęło na omlecie z kozim serem i figami, domowej granoli z musem truskawkowym – do wyboru była również wersja z mango – i jajkach po benedyktyńsku dla naszego ukochanego Wojtka – fotografa.

Zamówiłyśmy też herbaty, bo widząc na półkach duży wybór Kussmi Tea, ciężko było się powstrzymać, mimo skwaru na zewnątrz.

20160607_WA_LL_pineska_423

Kiedy tylko na stole wylądował koszyk z pieczywem już było wiadomo z jakiego typu miejscem mamy do czynienia. Być może to nie tylko kawiarnia, ale też piekarnia! W tym wniosku utwierdził nas sympatyczny, niebieskooki właściciel, który był dla nas bardzo uprzejmy i cierpliwie odpowiadał na wszystkie pytania.

W międzyczasie pani kelnerka przyniosła nam nasze dania.

Pierwsze wrażenie było mieszane. Z jednej strony dostałyśmy dość małe porcje w stosunku do ceny i standardów warszawskich, z drugiej wszystko podane było pięknie i smakowało naprawdę dobrze. Oczywiście to dużo lepsze niż duże porcje kiepskiego jedzenia, ale już parę razy widziałyśmy, że można pogodzić jedno z drugim.

20160607_WA_LL_pineska_564 kopia

Po jedzeniu wypiłyśmy kawę w ogródku i rozeszłyśmy się do swoich codziennych zajęć pozytywnie naładowane gościnną atmosferą BYĆ MOŻE.

BYĆ MOŻE 

ul.Bagatela 14

Warszawa

godziny otwarcia: codzinnie 7.00 – 23.00

Zalety:

  • Domowo robione pieczywo i ciasta
  • Duże menu śniadaniowe
  • Piękne wnętrze

Wady:

  • Niewielkie porcje w stosunku do cen

Zdjęcia : Wojtek Affek

1 komentarz

  • Ania
    1 rok ago

    lubię Wasze wpisy, ale byłoby praktyczniej, gdybyście podawały ceny zamówionych dań 😉

Napisz komentarz

Podobne wpisy