Przyjechałyśmy na cudowny Bella Skyway Festival do Torunia, po którym padłyśmy do łóżek jak kafki przez ilość tych wszystkich wrażeń. Obudziłyśmy się więc rano z pytaniem, na które zwykle znamy odpowiedź na długo przed tym jak gdzieś wyruszymy… “Gdzie będziemy jadły śniadanie?”. Pomysłów było kilka, bo Toruń ostatnio mocno się rozwinął pod względem knajp. O wybraniu RAJ Café  przeważyła rekomendacja Julity – starszej siostry Pati. Mimo, że nigdy nie była tam na śniadaniu to opowiedziała nam o miłym wnętrzu i robionych na miejscu ciastach, które możesz zamówić i w całości zabrać do domu.

Śniadanie 6

Wnętrze RAJ Café  jest jasne. To za sprawą zarówno dużych okien jak też mocno żółtych ścian. Okna bardziej nam się spodobały niż kolor farby, jednak nie możemy powiedzieć, że nie bije od tego miejsca optymizm. Całość przypomina trochę świetlicę, ale w jakimś sensie jest wdzięcznie i czujesz się tam miło.

Śniadanie 3

Menu powieszone jest nad barem na czarnych kredowych tablicach.

Są śniadania – wszystkie po 10zł – sałaty, kanapki, ciasta i soki. Te ostatnie absolutnie wbiły nas w fotel. Każdy z 4, które zamówiliśmy był przepyszny! Proporcje idealnie dopasowane! Soki są podawane w dwóch pojemnościach 200ml i 400ml.

Do jedzenia wzięłyśmy pudding chia z musem malinowym, grillowaną kanapkę Caprese z zaskakującym dodatkiem ogórka konserwowego, omlet z suszonymi pomidorami i kozim serem oraz kanapkę z jajkiem sadzonym i bekonem. Do pierwszych trzech pozycji nie możemy się przyczepić, jednak kanapka z jajkiem okazała się średnim wyborem. Jajko sadzone miało prawie całkowicie ścięte, a całość obficie została potraktowana chińskim sosem słodkie chilli.

Element, który nas zaskoczył to kawa – czarna lub espresso – z tonikiem. Ostatnio zostałyśmy zaskoczone tym połączeniem przez naszych dobrych znajomych z butiku She’s a Riot na Mysiej3 w Warszawie. Niekoniecznie spodziewałyśmy się to spotkać w takim miejscu w Toruniu. Bardzo miłe zaskoczenie!

Na wynos wzięłyśmy jeszcze dwa ciacha – tartę z biała czekoladą i borówkami i rajskie mleczko z chia. Oba okazały się smaczne.

Śniadanie 17

Tym co spowodowało, że nasze doświadczenie z Cafe Raj było szczególnie miłe to bardzo zaangażowana właścicielka, która od początku była bardzo uprzejma i otwarta na wszelkie sugestie ze strony gości. To taka deklaratywnie częsta cecha, którą jednak rzadko widujemy w praktyce.

Śniadanie 5

RAJ Café

Fosa Staromiejska 24, 87-100 Toruń

Telefon 731 804 325

Godziny Otwarcia:

Pon-Pt: 9:00-19:00

Sb-Ndz: 9:00-20:00

 

Zalety:

  • Bardzo miła, otwarta właścicielka
  • Pyszne soki
  • Jasne wnętrze z wejściem z dwóch stron
  • Dobre, domowe ciasta
  • Śniadania za 10zł

Wady:

  • Niespójne wnętrze pod względem stylu

Zdjęcia : MT

Napisz komentarz

Podobne wpisy