Nie planowałyśmy wizyty w Czułej Bule. Obie słyszałyśmy o tym miejscu, ale nic konkretnego co powodowałoby, żebyśmy chciały specjalnie tu przyjść. Miałyśmy za to zaplanowaną wizytę w innym pobliskim lokalu, który jednak z przyczyn technicznych okazał się nieczynny tego ranka. No nic! Z coraz bardziej burczącymi brzuchami zaczęłyśmy przez szybkę telefonu rozglądać się po okolicy. Tak właśnie trafiłyśmy do Czułej Buły.

2016_08_24_localove_ 61

Jest to niewielki, narożny lokal w apartamentowcu przy jednej z mokotowskich uliczek. Amatorzy jasnych wnętrz będą zadowoleni. Okno narożnika to wielka szyba od ściany po sam sufit. Mimo, że atmosfera jest przyjemna to czuć, że jest to kawiarnia osiedlowa. Nie do końca nasz klimat. Gdyby tylko Czuła Buła była w innym budynku, na pewno byłoby przytulniej.

2016_08_24_localove_ 54

Menu wypisane jest kredą na czarnych tablicach oraz klasycznie wydrukowane na kartkach. Wybrałyśmy domową granolę, jaglankę i pancake’i.

Chciałyśmy również zamówić jakiś koktajl, ale Pan kelner powiedział nam, że chwilowo nie ma żadnego, bo nie robią koktajli na bieżąco tylko wcześniej, a nie zdążyli. Trudno. Została nam w zamian zaproponowana lemoniada – skorzystałyśmy.

Granola(10zł) robiona jest w Czułej Bule na miejscu i sama w sobie jest naprawdę dobra. Jednak jako danie musimy się przyczepić do proporcji. W miseczce było dość dużo jogurtu posypanego po wierzchu granolą. Granola kosztuje tu tylko 10zł, ale chyba wolałybyśmy zapłacić więcej za większy udział granoli w stosunku do jogurtu. Na przykład 1/3 na 2/3. Jaglanka(12zł) bardzo ładnie wyglądała. Miała tarte jabłko, nasiona chia i jogurt, ale całość nie miała za bardzo smaku.

2016_08_24_localove_ 59

Panceke’i wygrały w dzisiejszym zestawieniu. Były podane z owocami, sosem waniliowym i syropem klonowym. Pycha!

Po całym doświadczeniu wrażenie miałyśmy trochę nijakie…Czuła Buła nie wyróżnia się niczym szczególnym, ma niezbyt miłą obsługę i bardzo przeciętne jedzenie.

Czuła Buła
ul. Narbutta 16
Warszawa

Zalety:
– Domowa granola
– Jasne wnętrze
– Przystępne ceny

Wady:
– Oschła obsługa
– Niezbyt dobre jedzenie

 

2016_08_24_localove_ 68

Zdjęcia: Maciej Kacprzak

Napisz komentarz

Podobne wpisy