Od dłuższego już czasu panuje u nas na nowo fascynacja neonami. Nowe miejsca chcąc nabrać odrobiny “retro” sznytu umieszczają takie świetlne szyldy w stylach bardziej lub mniej przypominających minioną epokę. Poza klasycznymi neonami popularność zyskały też napisy z żarówek, bardziej przywodzące na myśl fasady Broadway’u z lat 50-tych.

_DSC5740

Dzięki jednemu z takich właśnie napisów, na rogu Marszałkowskiej i Wspólną dostrzegłyśmy Etno Cafè. Ogromne wnętrze z pięknymi tropikalnymi tapetami od razu przypadło nam do gustu.

_DSC5673

Odwiedziłyśmy Etno na późne śniadanie. Przestrzeń kawiarni jest bardzo imponująca – wysokie sufity, roślinne motywy i duże okna dają przyjemne wrażenie jakbyśmy siedzieli w oranżerii. Niestety to co psuje miły klimat, to kontuar do, którego należy podejść aby zamówić. Zajmuje on całą jedną ścianę, co w połączeniu z tablicami nad głową ekspedientów/kelnerów powoduje, że czujemy się trochę jak w fast foodzie lub sieciowej kawiarnii. Kilka dań robiona na bieżąco, reszta z lady chłodniczej – quiche, kanapki, serniki, pudding chia, sałatka z kurczakiem…

Przy całej naszej przychylności do miejsca tak pięknego, serce pęka, że ktoś lepiej nie zadbał o jedzenie. Pośród wszystkiego co wzięliśmy nie było niczego szczególnie dobrego lub złego. Warto docenić sporą ilość świeżych owoców w deserach i sernik różany.

_DSC5559
Pisząc o Etno, powinniśmy jednak zacząć od jego głównego bohatera – kawy. Etno to wrocławski koncept, z własną palarnią. Sami importują kawę i sprzedają ją do klientów indywidualnych i gastronomii. W kawiarni poza kilkoma różnymi mieszankami i metodami parzenia kawy możemy się tu napić Cold Brew czyli kawy “parzonej” na zimno. Ten boski “napar” zlewany jest do małych buteleczek niczym sok z gumijagód, a i działanie ma całkiem podobne.

_DSC5736

Trzymamy kciuki za dalszy rozwój – niekoniecznie w sieciowym klimacie 😉
Marszałkowska 87
Godziny otwarcia:
Pon-Pt 7:00-22:00
Sb-Ndz 7:00-21:00

_DSC5627

_DSC5648

Plusy:
  • Przepiękny wystrój
  • Pyszna kawa z własnej palarnii
  • Wczesne godziny otwarcia

Minusy:

  • Mało ciekawe jedzenie
  • Sieciówkowy klimat obsług

_DSC5887

Napisz komentarz

Podobne wpisy