Jesteśmy kiepskie z Pragi. Śródmieście znamy świetnie, dość dobrze Żoliborz i Wolę. Na Pradze bywamy prawie tak rzadko jak na Ursynowie, choć to ten ostatni wygrywa w naszym rankingu najbardziej omijanych dzielnic Warszawy. Praga to dzielnica, którą się kocha a jeśli się jej nie kocha, to znaczy, że się jej nie zna. My jej nie znamy.

_DSC8092

Zawitałyśmy na ulicę Targową chcąc zjeść sobie miłe śniadanie w Jadłotece.

Miejsca tego nie znałyśmy ale z internetowej fotorelacji wydawało się ciekawe i inne od tych, w których bywałyśmy ostatnio. Na miejscu okazało się, że panuje tu atmosfera przywodząca na myśl stołówkę z ulubionych kolonii! Stoliki z jasnego drewna, kompot truskawkowy na barze i bardzo sympatyczna i ciepła obsługa.

Jeśli lubicie bezpretensjonalne miejsca, niekoniecznie w modnych odcieniach beżu i szarości to może być to coś dla Was.

_DSC8279

Menu śniadaniowe jest raczej klasyczne. Znajdziemy tu twarożek z warzywami sezonowymi lub konfiturą (6,99zł), owsiankę z owocami i orzechami czy parówki po kanadyjsku z serem i bekonem(11,99zł). My wybrałyśmy owasiankę, jajecznicę z trzech jaj(9,99zł) i omlet z szynką(10,99zł). Wszystkie śniadania oscylują tu w cenach od 6,99zł do 14,99zł. To kolejna zaleta stołowania się na Pradze.

_DSC8126

Wszystko co zjedliśmy było zrobione naprawdę od serca. Porcje jak u babci, tyle, że bez dokładek. Zakochałyśmy się w tutejszej owsiance, która jak pokazują różne nasze doświadczenia potrafi sprawić wielu kucharzom sporo kłopotu.Ta była idealnie kremowa, nierozgotowana, słodkawa z dużą ilością orzechów i owoców. Mniam!

Naszą wizytę zakończył mus z truskawek z piankami serowymi z miętą. Tu zostałybyśmy przy samym musie. Truskawki są już na tyle dobre, że zasługują na 100% uwagi. W alternatywie są oczywiście ciasta z blachy a od 12:00 dania obiadowe.

_DSC8223

Gdybyśmy mieszkały po tej stronie Wisły, byłybyśmy stałymi bywalczyniami.

_DSC8245

Jadłoteka

Targowa 81

Godziny otwarcia:

Wt-Pt 9:00-21:00

Sb-Pon 10:00-21:00

_DSC8255

Plusy:

  • Miła, niepretensjonalna atmosfera
  • Uczciwie zrobione jedzenie
  • Śniadania do 12:00
  • Przystępne ceny

Minusy:

– Mało fotogeniczne jedzenie 😉

Napisz komentarz

Podobne wpisy