Ulice Chłodna i Elektoralna pomimo swej lokalizacji oddalonej nieco od centrum, cieszą się coraz większą popularnością. Na przestrzeni ostatnich 3 lat powstało tu kilkanaście lokali. W większości są to autorskie projekty, prowadzone przez przyjaciół lub rodziny. Powoli powstaje tu małe serce Woli.

_MG_5657

La Maison mieści się na Chłodnej przy ul. Żelaznej. Z zewnątrz ujmujący prostotą i francuskim stylem lokal w środku jest dużo bardziej eklektyczny. Od razu widać, że koncepcja lokalu była zmieniana w trakcie jogo powstawania. Obecnie łączy funkcje piekarni, restauracji, lodziarni, baru. Nawet jeśli my poczułyśmy się przez chwilę po wejściu zdezorientowane, to bardzo szybko zauważyły nas uśmiechnięte dziewczyny z obsługi, dały karty i wskazały stolik.

_MG_6275 (1)

Jest sporo pozycji w menu śniadaniowym. My zdecydowałyśmy się na Croque Madame, domową granolę z jogurtem i sok szpinakowo-jabłkowy z brzoskwiniami.

Tost okazał się być dobrym wyborem i w efekcie się nim podzieliłyśmy bo był ogromny!

Trochę gorzej było w przypadku granoli(13 zł), której było stosunkowo niewiele w porównaniu z jogurtem. Szkoda też, że użyto do niej owoców z puszki i dodatkowo gruszek i winogron, podczas gdy sezon owocowy trwa w najlepsze.

_MG_5807 1 (1)
 Na “do widzenia” spróbowałyśmy bardzo dobrych lodów i dostałyśmy paczkę ciastek do domu. Szczególnie ucieszyły nas wyroby z ciasta francuskiego, które w całości są przygotowywane i wypiekane na miejscu. Mimo, że ciężko jest jednomyślnie stwierdzić przy jakiej okazji najlepiej przyjść do La Maison to na śniadania sprawdza się bardzo dobrze.
_MG_6010 (1)
La Maison
ul Chłodna 15
Warszawa
tel. 22 652 36 60
Godziny otwarcia:
Pon.-Ndz. 8:00-23:00
_MG_6097 (1)
Zalety:
  • Bardzo mila obsługa
  • Domowe wyroby z ciasta francuskiego
  • Psy bardzo mile widziane
Wady:
  • Trochę schizofreniczny wystrój

Zdjęcia : Mateusz Nasierowski

Napisz komentarz

Podobne wpisy