Po zeszłotygodniowej wizycie przy ul. Szpitalnej, zawitałyśmy na równoległą ulicę Zgody. Ta wąska, jednokierunkowa uliczka kojarzy się Warszawiakom głównie z korkami i nie jest na liście chętnie odwiedzanych miejsc -mimo swojej lokalizacji w centrum.

Wiele punktów gastronomicznych pojawiało się tu i znikało na przestrzeni ostatnich paru lat.

Są jednak lokale, którym udało się utrzymać i zgromadzić wokół siebie stałą grupę bywalców. Jednym z nich jest działająca od 10 lat węgierska winiarnia i restauracja Borpince.

Blisko 8 miesięcy temu została ona odświeżona i powiększona o przestrzeń, w której wcześniej znajdował się kultowy bar Krokiecik. Dolna część pozostała restauracyjna i bardziej wieczorowa. Nową – górną – zaprojektowano z myślą o śniadaniach, biznesowych lunchach i spotkaniach ze znajomymi. Wykorzystano oryginalne deski osłaniające dotychczas stropy do przykrycia części ścian. Koncept jest bardzo spójny i obie stwierdziłyśmy, że to idealne miejsce do pracy. Jest cicho, nie czuć jednak oddechu obsługi na karku.

Ta ostatnia jest bardzo taktowna i zdaje się szczerze lubić miejsce, w którym pracuje.

20160516_LocaLove_0402

Menu śniadaniowe jest dość krótkie i tanie – około 5-6 pozycji, wszystko po 10 zł. My po tym miejscu na pewno spodziewałyśmy się bardziej wygórowanych cen. Zamówiłyśmy jajko sadzone z łososiem i jajka po benedyktyńsku. Wyglądały dość efektownie, podane w popularny teraz sposób – na deskach. Śniadania były dobre choć bardzo dużo straciły na przemysłowym pieczywie. Dużo miejsc robi już własne wypieki i podanie bułki graham ze sklepu daje dość ordynarny efekt, a na pewno pozostawia niedosyt.

20160516_LocaLove_0165

Śniadanie to niezbyt skomplikowany posiłek, dlatego wymaga dużo uwagi i precyzji w wykonaniu. Jakość produktów odczuwa się bardziej niż przy jakimkolwiek innych daniach, bo są one zwykle mniej przetworzone.

Bardzo kibicujemy la’BOR i cieszymy się, że cała załoga jest tak otwarta na sugestię. To sprawia, że mimo niedociągnięć mamy ochotę tu wracać.

Zalety:

– piękne wnętrze

– zaangażowana obsługa

– świetne miejsce do pracy

Wady:

– caly czas pracują nad menu

– z zewnatrz mało widoczne miejsce

– ciężko zaparkować

20160516_LocaLove_0503

la’Bor

ul.Zgoda 1

Warszawa

Godziny otwarcia : Pon – Niedz 8:30 – 23:00

Zdjęcia : Grze Bro

Napisz komentarz

Podobne wpisy