W ciągu ostatnich 2 lat Warszawiacy stali się specjalistami w dziedzinie lodów. Otwiera się coraz więcej punktów z lodami robionymi według tradycyjnych receptur, na naturalnych składnikach.

20150825_WA_Blog_lody_315

Żadnej z nas takie lody nie są obce bo obie wywodzimy się z rodzin o lodowych korzeniach. W Toruniu skąd pochodzi Pati lodziarnie Lenkiewicz święcą triumfy od 1945 roku. Mój dziadek Zbigniew Gessler zaczął robić lody najpierw w Łodzi, potem w Warszawie w bardzo podobnym czasie. Teraz na rogu Hożej i Kruczej mój Tata kontynuuje jego dzieło. W moim odczuciu w jeszcze lepszej, pełniejszej formie. Oczywiście ciężko porównywać obecną dostępność produktów z tym co było w komunie, czy nawet chwilę wcześniej.

Mam nadzieję, że moja ocena nie wynika tylko z faktu, że jestem prawdziwą córeczką tatusia, ale i z faktu, że ufam temu, że dobra receptura i produkt jako mariaż zawsze się obroni.

20150825_WA_Blog_lody_244

Na Hożej lody produkowane są na bardzo mała skalę. Zwykle smaków jest około 8-12. Moje ulubione to cytrynowe, makowe i różane. Pati najbardziej lubi lody o smaku kaszy mannej, bazyliowe i lody Gessler – czekoladowe z prażynką.

Lodziarnia działa przez cały rok. Poza lodami sprzedawane są też klasyczne rurki z kremem.

Rurki zwija przemiły pan Rysio, który czy deszcz czy słońce czeka z ciepłymi rulonikami napełnionymi śmietankowym kremem. Mniam!

O lodach Lenkiewicza jeszcze napisze Wam Pati przy okazji naszej najbliższej wizyty w Toruniu. Tymczasem zapraszamy na Hożą.

Krecimy Lody Bracia Gessler

Hoża 34

00-528 Warszawa

Godziny otwarcia:

Pn-Ndz 10:18

20150825_WA_Blog_lody_423

Zwykle pisząc o miejscach omawiamy zalety i wady. W przypadku kiedy piszemy o naszej rodzinie, bo chcemy się z Wami czymś podzielić, takie kategorie wydają nam się nieszczere, więc tym razem pomijamy tę część.

Zdjęcia : Wojtek Affek 

3 komentarzy

 • 1 rok ago

  A czy dostępne są też lody w wersji bez cukru (na ostatnim zdjęciu, na lodówce za Twoimi plecami, można dostrzec taki napis)?

  • Lara i Patrycja
   1 rok ago

   Tak są, głównie owocowe 🙂

 • Alicja
  7 miesięcy ago

  Witam serdecznie,
  Od wielu lat uwielbiam lody Pani Taty. Oraz rurki pana Ryszarda. Niestety lokal przy Hożej zniknął:( Bardzo proszę o informację, gdzie będzie można zjeść te pyszne lody w tym sezonie? Przeszukałam cały internet i nic.

Napisz komentarz

Podobne wpisy