Parę dni temu był dzień dziecka. Zastanawiałyśmy się, co sprawiało nam radość za dzieciaka, a dawno tego nie robiłyśmy? Padł pomysł “ZOO”! To dopiero było wydarzenie! No i kiedy ostatnio byłyśmy w ZOO?

To ciekawe wrażenie jechać samemu do ZOO. Nie wiezie Cie mama, tata ani pani przedszkolanka, mimo to podniecenie podobne jak kiedy byłyśmy małe. Jeszcze jedna różnica to to, że musimy same kupić bilety. Teraz za bilet normalny w sezonie zapłacicie 26zł. Za ulgowy 16zł.

20160603_LocaLove_Zoo0359

Brama do ogrodu zoologicznego się nie zmieniła, za to w środku jest już trochę inaczej…

Przechadzając się po warszawskim ZOO widać, że na przestrzeni ostatnich lat dokonano tu trochę inwestycji, a dyrekcja ZOO chce podążać z duchem czasu. Dostępny jest bezpłatny audioprzewodnik, który można pobrać ze strony internetowej ZOO. To ponad póltora kilometrowy spacer z 14 przystankami, przy których lektor opowiada o zwierzętach i życiu ZOO.  Inwestycje widać również w infrastrukturze dla zwierząt. Wybiegi są w większości świeżo wyremontowane, stanęły nowe budynki dla niektórych większych ssaków. Widać też, że ktoś trzyma dobrą pieczę nad zielenią bo jest dużo zadbanych drzew i krzewów.

20160603_LocaLove_Zoo0251

Mijałyśmy mnóstwo grupek roześmianych, rozbieganych, ale głównie zafascynowanych zwierzętami dzieciaków. To chyba najlepiej obrazuje dlaczego miejsca tego typu są potrzebne. My jako dorosłe już osoby widzimy to o czym dzieci rzadko myślą. Wyrwanie z naturalnego środowiska, ograniczenie swobody i wolności zwierząt. To powoduje, że wycieczka do ZOO nie jest już tak radosna jak kiedyś. Jednak dla dzieci to nadal cudowna lekcja różnorodności.

Miło jest popatrzeć na to, że są rzeczy, które hipnotyzują wszystkie pokolenia tak samo.

20160603_LocaLove_Zoo0059

Miejski Ogród ZOOlogiczny

ul. Ratuszowa 1/3

Warszawa

Godziny otwarcia:

Pon – Pt 9:00-18.00

sb i świeta do 19:00

20160603_LocaLove_Zoo0426

Zdjęcia: Grze Bro

4 komentarzy

 • Ania
  1 rok ago

  Hej! Patrycjo skąd masz buciki? 🙂

  • Patrycja Pankiewicz
   1 rok ago

   Espadryle pochodzą z zeszłorocznej kolekcji Napapijri 😉

 • Magda
  1 rok ago

  Dziewczyny tego samego dnia byłam w ZOO z córkami 🙂 moją uwagę zwróciły Wasze śliczne sukienki, zdradzicie skąd pochodzą ?

 • Patrycja Pankiewicz
  1 rok ago

  Dziękujemy, sukienki pochodzą z tkmaxx i polskiej marki Just Paul 😉

Napisz komentarz

Podobne wpisy