Milk Espresso & Spa

Kochani, tym wpisem rozpoczynamy zapowiedzianą jakiś czas temu serię o niesamowitych chillowych, miejscówkach. Będziemy Wam pokazywać odkrycia z naszych małych i dużych podróży. Elementami wspólnymi dla tych wszystkich miejsc są: niepowtarzalny design i cudowna, luźna atmosfera. Będą to bary, kawiarnie, knajpy i inne dziwne koncepty, które mają umilać ludziom czas spędzany na lenistwie 🙂

FullSizeRender-4

Cykl zaczynamy od Milk Espresso and Spa w indonezyjskim miasteczku Kuta Lombok. W krajobrazie złożonym z niskich domków i budek z blachy falistej, bryła Milk’a od razu rzuca się w oczy. Jest to trzypiętrowy, modernistyczny budynek utrzymany w stonowanej szaro-beżowej kolorystyce.

Wszystkie elementy wystroju nawiązują do plaży, surfingu i tutejszych drzew owocowych. Kuta to mekka dla surferów i to oni są tu najczęstszymi gośćmi.

FullSizeRender

FullSizeRender-3

FullSizeRender

Jak wiele lukratywnych biznesów w Indonezji, Milk prowadzony jest przez Nowozelandczyków, którzy zadbali nie tylko o wystrój, ale również o obecność alkoholu w lokalu (Indonezja to kraj w większości muzułmański).

FullSizeRender-5

Wnętrze Milk’a podzielone jest na trzy przestrzenie – kawiarnię, spa i sklep z ubraniami i biżuterią. Kawiarnia i sklep sąsiadują ze sobą na parterze. Spa ukryte jest pod ziemią. Dzięki prześwitom w budynku – części ścian po prostu nie ma – masz miłe wrażenie jakbyś cały czas siedział na zewnątrz. To świetne miejsce na śniadanie z książką lub wieczorny koktajl ze znajomymi.

FullSizeRender-1

Milk Espresso & Spa

Jalan Raya Kuta ( Next to Alfamart )
Kuta, Nusa Tenggara Barat
Indonesia

Napisz komentarz

Podobne wpisy