Nostalgia – zlot starych samochodów

Z biegiem naszej znajomości okazało się, że jedną z rzeczy która nas łączy jest – zaszczepiona w nas przez naszych ojców – miłość do starych samochodów. Dowiedziałyśmy się tego przy okazji jakiegoś spaceru, gdy minął nas przepiękny stary Mercedes SL. Głowy odruchowo obróciłyśmy w jego kierunku. Zaczęłyśmy żywiołowo trajkotać na temat tapicerki, koloru i roku produkcji tego czterokołowego cuda. Wtedy zorientowałyśmy się, że coś jest dziwnego w tej sytuacji… Zwykle nie rozmawiamy na temat samochodów. Właściwie jedna nie miała pojęcia, że to jakikolwiek temat do dyskusji z drugą. No bo i czemu? To taki mało damski temat. A jednak! To  kolejny przykład na to, że nasi ojcowie choć się jeszcze nie poznali, to na pewno mieliby o czym pogadać.

_MG_9450

_MG_9297

Ta właśnie miłość do samochodów zawiodła nas na zlot starych samochodów o sugestywnej nazwie Auto Nostalgia. Impreza odbywała się w Warszawie przy ul. Marsa już po raz IV. My byłyśmy na niej po raz pierwszy.

Samochodów, ani tym bardziej zwiedzających, nie brakowało. Zbudowano nawet niewielką strefę gastro, gdyby ktoś podczas oglądania zgłodniał. Były samochody od takich z początku poprzedniego wieku po te, które pamiętamy z ulic w latach 90-tych.

_MG_9340

_MG_8818

Mimo, że wiele modeli zrobiło na nas wrażenie i zlot był naszym gwoździem programu w tym tygodniu, to wyszłyśmy z poczuciem, że mimo wszystko bardziej cieszy pięknie zachowany klasyk na współczesnej ulicy.

_MG_8835

Zdjęcia : Mateusz Nasierowski

Napisz komentarz

Podobne wpisy