Jak przystało na baczne obserwatorki życia miejskiego, parę miesięcy temu zauważyłyśmy zamknięcie starego sklepu obuwniczego na rogu ulic: Nowogrodzkiej i Kruczej. Nasza spostrzegawczość nie jest bynajmniej spowodowana fetyszem na punkcie butów dla starszych Pań, czy tym bardziej ich stóp… Bardziej wyczuleniem na lokalizacje mogące potencjalnie zamienić się w punkty gastronomiczne. Tak, powstawanie nowych lokali z jedzeniem śledzimy bardzo bacznie.

20170420_WA_LL_Nowo_0045

Gdy po jakimś czasie we wspomnianej przestrzeni, zaczęli kręcić się ludzie, a okna i drzwi zmieniły kolor na – popularne ostatnimi czasy – cappuccino – było wiadomo, że do otwarcia niedaleko.

NOWO. działa od kilku dni. Ze względu na jasną przestrzeń i wczesną godzinę otwarcia byłyśmy przekonane, że będzie to miejsce śniadaniowe. Nie do końca miałyśmy rację.

W NOWO. są śniadania, jednak lokal chcę się skupić na wieczornym życiu i pozycjonować się jako Gin Bar! Będzie to trzeci concept bar w Warszawie zorientowany na ten alkohol.

W tym momencie w asortymencie mają około 50 rodzajów ginu, a rozkochać w sobie bywalców chcą również proponując lane “z kija” wcześniej przygotowywane przez barmanów kompozycje koktajli bazujące na tym alkoholu. 

20170420_WA_LL_Nowo_0029

Wróćmy jednak do naszego śniadania! Zamówiłyśmy owsiankę, crocque-monsieur, grzankę z awokado i jajkiem i – jako odwieczny papierek lakmusowy – jajecznicę. Mimo, że Polska chlebem stoi to rzadko kiedy można zjeść na mieście dobre pieczywo. Tym NOWO. wygrywa, gdyż pieczywo mają ze swojego zaprzyjaźnionego lokalu Być może, gdzie chleb robi się codziennie na miejscu.

Ten “drobiazg” spowodował, że już wiemy, że zdrowe, fit śniadanka w tym przybytku to strata czasu. Pajda z awokado i francuski klasyk – który uzmysłowi każdemu studentowi, że jednak nie jest mistrzem tostów – skradły nasze serca. 

20170420_WA_LL_Nowo_0175

Na pewno wrócimy sprawdzić nocną odsłonę NOWO. i napić się koktajlu z ginem, ale jak narazie…

Jak kochać, to księcia. Jak kraść, to miliony. A jak jeść najbardziej tłustą kanapkę w Waszym życiu, to w NOWO.

NOWO.

ul. Nowogrodzka 10

Warszawa

Godziny otwarcia:

Pon-Pt: 8:00-24:00

Sb-Ndz: 9:00-2:00

20170420_WA_LL_Nowo_0101

Plusy:

 • Wczesne godziny otwarcia
 • Szeroki wybór ginów
 • Nieprzemysłowe pieczywo

Minusy:

 • Po wnętrzu ciężko się domyślić, że jest to miejsce wieczorne

Zdjęcia : Wojtek Affek

4 komentarzy

 • Ania
  7 miesięcy ago

  byłoby super, jakbyście pisały jakie są ceny konkretnych potraw w danym miejscu 😉

  • Lara
   7 miesięcy ago

   Aniu, masz zupełną rację. Zawsze tak robimy. Umknęło to nam! Za chwilkę to poprawię 😉 Dziękuję bardzo <3

 • koneser
  7 miesięcy ago

  sa frytki?

 • Grzegorz
  7 miesięcy ago

  miło się prezentuje 🙂

Napisz komentarz

Podobne wpisy