Park linowy Veni Vici w Powsinie

Pogoda robi się coraz bardziej wiosenna, a my rozochocone ostatnią wizytą w Makaku postanowiłyśmy się jeszcze trochę powspinać. Park linowy w Powsinie był pierwszym, co przyszło nam do głowy mimo, iż nie jest to jedyne miejsce tego typu w okolicach Warszawy.

Vini Vici mieści się na terenie Parku Kultury w Powsinie. To 50 ha kompleks powstały w 1938 roku najpierw jako klub golfowy, potem Ośrodek Wczasów Świątecznych w Powsinie. Od 1956 roku nosi swoją obecną nazwę.

 20160518_WA_Localove_parklinowy_58 kopia

Na terenie Parku Kultury znajdują się korty tenisowe, boiska do koszykówki i siatkówki, basen na świeżym powietrzu i domki kempingowe. Ponadto jest bardzo dużo przestrzeni do grillowania i piknikowania.

Tym razem odpuściłyśmy sobie wszystkie inne atrakcje tego terenu na rzecz wspinaczki. W naszej wyprawie towarzyszyło nam Dzień Dobry TVN robiące materiał o blogu, co poza samym łażeniem na wysokości po drzewach , również dodało nam adrenaliny.

20160518_WA_Localove_parklinowy_119 kopia

W Veni Vici do wyboru są cztery trasy. Dwie z nich – Super kid i Odkrywca – są dedykowane dla dzieci. Dwie pozostała – Adrenalina i Extreme – dla młodzieży i dorosłych.

Ograniczeniem wejścia na wyższe trasy jest również wzrost, ze względu na rozpiętość poszczególnych przeszkód. Ceny za pojedyncze przejście to od 25zł do 60zł. Nie jest to mało, jednak biorąc pod uwagę ilość emocji możemy stwierdzić, że na pewno warto.

My na pierwszy raz zdecydowałyśmy się na trasę Adrenalina i to rekomendujemy wszystkim, którzy jeszcze nie próbowali swoich sił w parku linowym. Cała trasa polega na pokonywaniu przeszkód rozpiętych między drzewami. Przed wejściem na górę trzeba przejść krótkie szkolenie z bezpiecznego poruszania się po parku. Chodzi tu głównie o sposób przepinania karabińczyków, zapinania bloczków i trzymania lin.

20160518_WA_Localove_parklinowy_516 kopia

Obsługa jest bardzo miła i przez całe przejście patrzy z dołu czujnym okiem, służy radą, a przy ewentualnym ostatecznym napadzie paniki pomoże zejść na jakimkolwiek etapie trasy.

Bawiłyśmy się świetnie, dłonie nas bolały od lin a brzuchy od śmiechu. Następnym razem sprawdzimy się na trasie Extreme.

20160518_WA_Localove_parklinowy_229 kopia

Park linowy Vini Vici w Powsinie

Maślaków 1

02-973 Warszawa

tel 697 605 123

Powyżej 10 osób wymagana jest rezerwacja

Godziny Otwarcia:

10:00-19:00 – w sezonie, 7 dni w tygodniu

10:00-17:00 – poza sezonem, 7 dni w tygodniu

Park czynny jest przez cały rok.

Nasza rada

Ubierzcie się, w coś czego nie będzie wam szkoda pobrudzić. Najlepiej w rzeczy z długimi rękawami i nogawkami, żeby się za bardzo nie “porysować”.

Zalety:

 • Świetna alternatywa dla codziennych treningów
 • Można wpleść wizytę w Vini Vici w całodniową eskapadę do Parku kultury Powsin i spędzić to miło dzień na pikniku z rodziną i przyjaciółmi
 • Metoda na bezpieczne pokonywanie lęków 🙂
 • Otwarte cały rok

Wady:

 • Park mieści się dość daleko od centrum
 • Nie najtańsza rozrywka

Zdjęcia: Wojtek Affek

2 komentarzy

 • Justyna
  1 rok ago

  Dziewczyny jesteście pozytywnie zakręcone! Trzymam za Was kciuki:)

  • Lara i Patrycja
   1 rok ago

   Dzięki! Baaardzo nam miło 🙂 <3

Napisz komentarz

Podobne wpisy