Większość miejsc, do których chodzimy łączy spójna koncepcja. Właściciele dokładnie wiedzą, jakie mają atuty i co chcą pokazać gościom. Tym razem trafiłyśmy do miejsca, którego największa wada stała się zaletą. Tą wadą jest absolutny chaos.

20160607_WA_LL_pineska_322

W Pinesce nie ma menu, nie ma muzyki w tle. Jest za to dwójka bardzo charyzmatycznych kelnero-kucharzo-(chyba) właścicieli. To oni tworzą atmosferę tego miejsca.

Jeśli masz dobry humor i ochotę pogadać z kimś nieco ekscentrycznym o wszystkim i o niczym, Pineska to właściwy adres. Jeśli natomiast jesteś godny, zmęczony i masz chęć posiedzieć chwilę w spokoju, pójdź gdzieś indziej.

Przejdźmy do jedzenia. Zaproponowano nam omlet z konfiturą lub szparagami i boczkiem oraz zapiekane awokado z jajkiem. Postawiłyśmy na dwie ostatnie pozycje. Do tego świeży sok z pomarańczy i woda kokosowa. Do obu śniadań dostałyśmy zieloną sałatę z pomidorkami koktajlowymi. Była doprawiona smacznym dressingiem z musztardą francuską. To przyjemna odmiana bo wiele miejsc podaje zieleninę na boku w ogóle zapominając o sosie czy nawet oliwie z octem.

20160607_WA_LL_pineska_228

Omlet był dobry, awokado niestety nie wyszło – miało gorzkawy smak, a żółtko było ścięte.

Pan kelner/kucharz/właściciel sam przyznał nam racje i przeprosił. Był przy tym tak miły, że ciężko się było na niego gniewać. Szybko pojąłyśmy, że Pineska jest miejscem, do którego przychodzi się głównie dla klimatu – poobserwować ludzi, przewertować całą ścianę ciekawych książek, rozsiąść się na kanapie i chłonąć tutejszy folklor. Najwyraźniej wielu osobom to pasuje, bo gdy wychodziłyśmy kawiarnia była już pełna.

Jeśli ktoś z Was był w Pinesce jeszcze rok temu pewnie nadal nie dowierza, temu co piszemy. Wtedy była to cicha kawiarnia, z dużym menu śniadaniowym – idealna na spotkanie z przyjaciółką na kawę czy popołudniem na piwo. Teraz Pineska to trochę odrębny mikrokosmos, w który czasem fajnie wskoczyć.

Cafe Pineska

Wilcza 71

Warszawa

Godziny otwarcie:

Pon-Śr 9:00-21:00

Czw-Ndz 9:00-22:00

20160607_WA_LL_pineska_6

Zalety:

  • Chaos
  • Bardzo śmieszna, domowa atmosfera
  • Cały regał książek
  • Dużo napojów i piw regionalnych
  • Miejsce do zasiedzenia

Wady:

  • Chaos
  • Brak menu – nigdy nie wiesz czy trafisz dwa razy na to samo

Zdjęcia : Wojtek Affek 

Napisz komentarz

Podobne wpisy