Na mapie naszych śniadaniowych podbojów, szczególne miejsce zajmują lokale otwierające się wcześnie. Jesteśmy rannymi ptaszkami i lubimy mieć pod ręką miejsca, które od 7.00 rano podadzą nam coś pysznego, co zdeterminuje dobry dzień.

_dsc8534

Kiedy przyjaciel oświecił nas, że jedna z wczesnoporannych miejscówek nam umknęła, byłyśmy już przekonane, gdzie spotykamy się w najbliższy piętek. Zdrowa Konkurencja to nieduży lokal przy placu Bankowym. Tuż obok bardzo popularnego ostatnimi czasy Thaisty.

Zdrowa Konkurencja – mimo, że jest kawiarnio-piekarnią, nie przypomina coraz powszechniejszych szaro-czarnych francuskich konceptów. Wystrój jest miejski, trochę amerykański.

To wrażenie pogłębia kawa z ekspresu przelewowego (do śniadania bez limitu!) i szeroko uśmiechnięta obsługa. Na suficie wisi wielki neon z napisem “CZEŚĆ”, który bardzo nam się spodobał, a na ścianach zdjęcia ze stoków, które spodobały nam się zdecydowanie mniej.

_dsc8675

Menu śniadaniowe ma 4 pozycje : fit – pudding chia ; small – awanturka z wędzonym łososiem i pieczywem; medium – burrito z jajecznicą, warzywami i chorizo i large – duże śniadanie angielskie. Poza śniadaniami serwowanymi przez cały dzień, możesz zamówić jeden z bajgli lub kanapek na pieczywie, które co rano jest tu wypiekane.

Zamówiłyśmy pudding chia(15zł), bajgla szefa(10zł) i burrito(17zł).

Pierwsza rzecz, która zupełnie nas zdumiła to fakt, że chia podana została na ciepło! Razem z musem mango i gorącą czekoladą smakowała naprawdę dobrze, chociaż adekwatność nazwy “fit” jest wątpliwa.

Bajgel szefa podawany jest na ciepło z jajkiem sadzonym, blanszowanym szpinakiem i wędzonym łososiem lub bekonem do wyboru. Pati postawiła na bekon.

Mati – nasz foto mistrz – zmierzył się z breakfast burrito, które było bardzo słusznych rozmiarów i smakowało na tyle dobrze, że ciężko było coś zostawić. Na pewno wystarczy na dobre pół dnia ciężkich robót, bez uczucia głodu!

_dsc8558

_dsc8600

Warto jeszcze wspomnieć, że Zdrowa Konkurencja ma w menu naleśniki pszenne lub gryczane (15-21zł) i codziennie inny zestaw lunchowy (20zł) – dwa dania i napój – podawany od 12:00 do 16:00.

My poprzestałyśmy na obfitym śniadaniu. Wyszłyśmy najedzone, zadowolone z bajglami na wynos dla naszych panów. Oni też nie narzekali.

_dsc8687

Zdrowa Konkurencja

Plac Bankowy 4

Warsaw, Poland

Godziny Otwarcie:

Pon.-Sob. – 7:00 – 22:00

Ndz. – 9:00 – 22:00

Zalety:

  • Wczesna pora otwarcia – 7:00!
  • Dobra relacja ceny do jakości/ilości
  • Pieczywo wypiekane na miejscu

Wady:

– Zdjęcia stokowe na ścianach – w stylu tych do kupienia w marketach wnętrzarskich

_dsc8732

Napisz komentarz

Podobne wpisy